Windykacja Południe

WINDYKACJA

Odzyskamy Twoje pieniądze

Masz dłużnika

Odzyskujemy należności na każdym etapie ich egzekwowania, niezależnie od stopnia skomplikowania. O efektywności naszych działań świadczą opinie naszych klientów. Skontaktuj się z nami jeśli masz problem z odzyskaniem swoich należności,

Jesteśmy ekspertami w widykacji

PROCES WINDYKACJI DŁUGÓW

1b

Zlecenie windykacji

Zlecenie windykacji następuje po wykonaniu wywiadu gospodarczego wobec dłużnika. Pozwala to zweryfikować możliwości ściągnięcia długu oraz optymalne sposoby dotarcia do dłużnika. Wiedza na temat dłużnika to również podstawa dla uzgodnień handlowych z Klientem. Zlecenie windykacji następuje w poprzez zawarcie umowy przygotowanej przez naszych pracowników z działu obsługi klienta, którzy pomogą Ci w przejściu przez ten proces, doradzając i zawsze służąc pomocą przy nawiązywaniu współpracy.

2b

Dotarcie do dłużnika

Windykacja należności rozpoczyna się w momencie wpływu umowy. Szybki kontakt z dłużnikiem jest podstawą do działań skutkujących ściągnięciem długu w skuteczny sposób. W razie unikania kontaktu, szukamy danych kontaktowych do dłużników, miejsc ich zaangażowania oraz osób powiązanych, tak by dotrzeć do dłużników lub osób decyzyjnych w ich firmach.

3b

Kompleksowa windykacja

Windykacja faktur prowadzona przez nas jest kompleksowa, co oznacza, że obejmuje zarówno działania polubowne, negocjacje z dłużnikiem, przygotowanie dokumentów potwierdzających zadłużenie, jak i działania sądowe i egzekucyjne. W razie potrzeby zabezpieczenie interesów Klienta windykujemy należności w trybie sądowym i egzekucyjnym poprzez współpracującą z nami Kancelarie Prawa Gospodarczego. Stała współpraca w tym zakresie pozwoliła nam wypracować najwyższe standardy jakości pracy prawników, co w połączeniu z pracą windykatorów, a niezbędnym zakresie i detektywów, gwarantuje skuteczną windykację długów.

4b

Odzyskanie długu

Odzyskiwanie długów następuje na drodze polubownej poprzez wpłaty przelewem na rachunek bankowy, w drodze wyjątkowej gotówką, a w przypadku etapu egzekucyjnego poprzez ściąganie pieniędzy przez komornika. W każdym z tych przypadków jesteś na bieżąco informowany o windykacji wierzytelności, etapie sprawy oraz podejmowanych wobec dłużnika działaniach. Wraz z długiem ściągane są wszelkie ewentualne koszty windykacji, czy to sądowej, egzekucyjnej czy polubownej. Standardowo przewidujemy na zakończenie windykacji polubownej 60 dni od zlecenia windykacji. W przypadkach, gdy w interesie klienta zalecany jest tryb sądowo-egzekucyjny ten czas może ulec zmianie. Monitoring sprawy na każdy jej etapie pozwala zmniejszyć czas windykacji należności do minimum.

Brak opłat wstępnych

Koszty windykacji

Windykacja osób fizycznych

W przypadku windykacji dla osób fizycznych maksymalna prowizja wynosi 5 % brutto od kwoty odzyskanych należności.

Windykacja przedsiębiorstw

Zgodnie z art. 10 w/w ustawy koszty windykacji (rekompensata za koszty odzyskiwania należności) wynoszą:
1) 40 euro – gdy wartość świadczenia pieniężnego nie przekracza 5000 złotych; 2) 70 euro – gdy wartość świadczenia pieniężnego jest wyższa niż 5000 złotych, ale niższa niż 50 000 złotych;
3) 100 euro – gdy wartość świadczenia pieniężnego jest równa lub wyższa od 50 000 złotych.

Szukasz pomocy?

Skontaktuj się z nami